Novinky
Stop stav 1.11.2020

Vážení zákazníci, příjem zakázek pro Vánoce 2020 končí 1.11.2020. Po tomto datu negarantujeme dodání do 24.12.2020. Objednávky, u kterých netrváte na dodání do 24.12.2020 přijímáme i nadále.

více
Valentýnská soutěž

Valentýnská soutěž probíhá na Facebooku a Instagramu.  

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Punc a ryzost šperků

Úvod InformacePunc a ryzost šperků

Veškeré naše šperky, které jsou vyrobeny z drahých kovů, jsou dle zákona označeny puncem a puncovní značkou výrobce. Puncem šperky označuje nezávislý kontrolní orgán Puncovní úřad.
Punc je tedy zárukou kvality materiálů šperků a chrání především zákazníka před nakoupením nekvalitního zboží. Veškeré naše šperky jsou vždy řádně opuncovány, na kvalitě a serióznosti si velice zakládáme.
Na následujícím obrázku vidíte puncovní značky, které používá v současnosti český Puncovní úřad.
Ryzost materiálu šperků udáva obsah drahého kovu. Např. ryzost 750/1000 znamená, že obsah zlata je 75%.

České puncovní značky:

Puncovní značky a značky konvence v České republiceZa platné označení jsou v ČR kromě českých punců uznávány puncovní značky Estonska, Finska, Irska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Portugalska, Slovenska, Slovinska a Velké Británie. Tyto země mají podobný puncovní systém jako v České republice a tedy na "puncování" dohlíží nezávislý kontrolní úřad (Puncovní úřad).


 

Slovenské puncovní značky:
Puncovní značky Slovensko