Novinky
Předěláváme stránky

Předěláváme stránky, aby byly přehlednější. Pokud by něco nefungovalo, dejte nám prosím vědět. Dotazy na šperky směřujte na Facebook.   Děkujeme za pochopení

více
Stop stav 1.11.2020

Vážení zákazníci, příjem zakázek pro Vánoce 2020 končí 1.11.2020. Po tomto datu negarantujeme dodání do 24.12.2020. Objednávky, u kterých netrváte na dodání do 24.12.2020 přijímáme i nadále.

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Péče o šperky

Úvod OstatníPéče o šperky

Jak správně pečovat o šperky

Šperky jsou skvělým módním doplňkem a pokud se o ně budete dobře starat, budou vám dlouhou dobu přinášet radost a potěšení.

Šperky odkládejte před spaním, zejména ty jemně provedené, nebo naopak rozměrné. Vyhněte se nošení šperků při domácích pracích, sportu, zahradničení či jiné těžší manuální práci. Prsten se může například snadno zdeformovat i nošením těžší nákupní tašky.

Stříbrné a bižuterní šperky jsou také citlivé na chemické produkty, které používáte při domácích pracích. Při uklízení, mýtí nádobí, vytírání podlahy si vždy šperky sundejte. Jedná se samozřejmě o náramky a prstýnky (náušnice vám při úklidu jistě s chemií do styku nepřijdou). Různé drahé kameny jsou také velice citlivé na různé chemikálie.


 

Leštění

 

Pro leštění šperků je nejlépe používat šperkařskou látku. Je však nutné předtím zkontrolovat, jestli na hadříku neulpívají nějaké nečistoty, byť ty nejmenší. I částečný a jemný prach je velice ostrý a může na špercích zanechat malé škrábance a rýhy. Na první pohled si jich možná ani nevšimnete, ale šperku bohužel dosti ubírají na lesku.

 

 

Zubní pasta není vhodná k čištění šperků

Zubní pasty sice často obsahují abraziva, která jsou obsažena také v leštidlech na stříbro, nicméně zubní pasta není vhodná na čištění stříbrných šperků. Pokud totiž šperk pouze umyjete a vyčistíte pastou a poté důkladně nevyleštíte od abraziva, spíše šperku ublížíte. Šperk sice o něco více zesvětlá, ale na lesku nezíská. Zubní pastu můžete naopak použít při čištění patiny na stříbře. U ostatních kovů a drahých kamenů raději použijte speciální leštidla na šperky.