Novinky
Předěláváme stránky

Předěláváme stránky, aby byly přehlednější. Pokud by něco nefungovalo, dejte nám prosím vědět. Dotazy na šperky směřujte na Facebook.   Děkujeme za pochopení

více
Stop stav 1.11.2020

Vážení zákazníci, příjem zakázek pro Vánoce 2020 končí 1.11.2020. Po tomto datu negarantujeme dodání do 24.12.2020. Objednávky, u kterých netrváte na dodání do 24.12.2020 přijímáme i nadále.

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Punc a ryzost šperků

Úvod InformacePunc a ryzost šperků

Veškeré naše šperky, které jsou vyrobeny z drahých kovů, jsou dle zákona označeny puncem a puncovní značkou výrobce. Puncem šperky označuje nezávislý kontrolní orgán Puncovní úřad.
Punc je tedy zárukou kvality materiálů šperků a chrání především zákazníka před nakoupením nekvalitního zboží. Veškeré naše šperky jsou vždy řádně opuncovány, na kvalitě a serióznosti si velice zakládáme.
Na následujícím obrázku vidíte puncovní značky, které používá v současnosti český Puncovní úřad.
Ryzost materiálu šperků udáva obsah drahého kovu. Např. ryzost 750/1000 znamená, že obsah zlata je 75%.

České puncovní značky:

Puncovní značky a značky konvence v České republiceZa platné označení jsou v ČR kromě českých punců uznávány puncovní značky Estonska, Finska, Irska, Kypru, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Malty, Polska, Portugalska, Slovenska, Slovinska a Velké Británie. Tyto země mají podobný puncovní systém jako v České republice a tedy na "puncování" dohlíží nezávislý kontrolní úřad (Puncovní úřad).


 

Slovenské puncovní značky:
Puncovní značky Slovensko